ساخت ساز های جدید نقاره خانه حرم مطهر رضوی به دست هنرمند اصفهانی

پنجشنبه 14 دی 1402

آیین رونمایی از سازهای کرنا، ساخته شده توسط هنرمند اصفهانی، برای نقاره خانه حرم رضوی، در اصفهان برگزار شد.

Cover

 

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از اصفهان، همزمان با چهارشنبه امام رضایی این هفته از سازهای کرنا ساخته شده توسط هنرمند اصفهانی رونمایی شد.

 

این مراسم با قرائت قرآن و پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) شروع و برگزاری مراسم رونمایی توسط مدیریت و معاونین کانون خدمت رضوی ادامه یافت. 

 

در ادامه سید محمد رضا بدیع زادگان، هنرمند اصفهانی سازنده 10 عدد ساز کرنا سخنرانی کرد و توضیحاتی در مورد روند طراحی و ساخت سازها داد.

 

بدیع زادگان گفت : تقریبا یک سال پیش در سفری که بنده به مشهد مقدس داشتم با عنایت ویژه امام رضا (ع) این کار توسط یکی از دوستان به بنده محول شد. ماده تشکیل دهنده این سازها برنج و روکش آن از کروم است. حدود ٣ ماه برای ساخت آن ها زمان گذاشته شده و نواختن آن بسیار حرفه ای است. 

 

 

در ادامه مصطفی حجه فروش، مدیر کانون های خدمت رضوی استان اصفهان از زحمات سازنده تقدیر و تشکر کرد و یادآور شد: موزه حرم رضوی از این دسته آثار هنرمندان اصفهانی کم ندارد و ما هر ساله از طرف مردم اصفهان هدایای ارزنده ای برای موزه رضوی ارسال میکنیم. با عنایت آقا علی بن موسی الرضا (ع) امسال افتخار ساخت سازهای نقاره خانه حرم مطهر نیز به اصفهانی ها رسید. 

 

 

به گفته علیرضا خامسی پور، مدیر روابط عمومی دبیرخانه کانونهای خدمت رضوی، این سازها در پایان برنامه به آستان قدس رضوی برای نواختن در نقاره خانه حرم آقا علی بن موسی الرضا (ع) ارسال خواهد شد. 

 

برنامه با مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (ع) و اهدای هدیه معنوی به سازنده سازها به پایان رسید.

 

 

 

خبرنگار خانم قدیری