حضور خادمان و پرچم بارگاه مقدس رضوی در دو دبستان دخترانه اصفهان

سه شنبه 24 بهمن 1402

فضای دو مدرسه دخترانه اصفهان با حضور خادمان بارگاه مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و پرچم متبرک رضوی، معطر شد.

Cover

به گزارش آستان نیوز از اصفهان، صبح امروز، همزمان با سوم شعبان، سالروز میلاد با سعادت امام حسین (ع)، خادمان آستان مقدس امام رئوف (ع) در دو دبستان دخترانه اصفهان حضور پیدا کردند و فضای این مدارس به برکت پرچم متبرک رضوی، حال و هوای دیگر پیدا کردند.

دانش آموزان دختر دبستان دوره دوم الهام و دانش آموزان دبستان دوره اول حضرت زهرا (س) در محله جنیران اصفهان از روز گذشته با اطلاع معلمان خود، از میهمانان ویژه امروز با خبر شده بودند. دانش آموزان از دقایقی قبل در حیاط مدرسه، چشم انتظار بودند و نامه‌هایی که در دست داشتند خبر از تپش قلب‌های مهربانشان برای امام رئوف (ع) را می‌داد.

در دبستان الهام، حدود 200 دختر دانش آموز با ورود خادمان حرم مطهر امام رضا (ع) سر از پا نمی‌شناختند و با اشک در چشم و زمزمه‌های یا رضا، از پرچم مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) به احترام استقبال کردند. 

پوران مردانی مدیر دبستان در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: تماس گرفته شد که خادمان امام رضا (ع) به همراه پرچم متبرک آستان قدس رضوی در این مدرسه حضور پیدا کنند. این خبر بسیار خوشحال کننده بود، برنامه ریزی کردیم برای امروز و از اینکه این مدرسه برای میزبانی از خادمان امام رضا (ع) در روز میلاد امام حسین (ع) انتخاب شد را به فال نیک گرفتیم و امیدواریم نگاه پرمهر امام رضا (ع) برطرف کننده مشکلات کشورمان باشد و همواره زیر سایه الطاف رحمت آن امام بزرگوار باشیم.

خادمان امام رضا (ع) پس از مدیحه سرایی و بدرقه دانش آموزان به کلاس‌های درس راهی دبستان دخترانه حضرت زهرا (س) شدند. در این مدرسه نیز دختران پایه‌های اول تا سوم دبستان دقایقی میزبان پرچم متبرک رضوی شدند و با دست‌های کودکانه و دل‌های پاک خود، برای رفع گرفتاری‌ها و برآورده شدن حاجات دعا کردند و پس از تبرک جویی از پرچم مقدس بارگاه رضوی راهی کلاس‌های درس شدند. 

زهرا مهره چی مدیر این دبستان در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: خوشحالیم از اینکه با دانش آموزان و کادر مدرسه امروز از خادمان بارگاه امام رضا(ع) میزبانی کردیم. این مراسم ویژه پر از خیر و برکت است و امیدواریم نور این مراسم معنوی بر زندگی همه ما بتابد. 

گفتنی است اطعام دانش آموزان این دو مدرسه نیز از سوی نمایندگی آستان قدس رضوی در سالروز میلاد امام حسین (ع) انجام شد.

خبرنگار خانم قمریان