مجموعه کانون خادمیاران رضوی باید در امر روشنگری وجهاد تبیین فعال باشند

جمعه 13 بهمن 1402

دبیر کانون خادمیاران رضوی نجف آبادگفت: مجموعه کانون خادمیاران رضوی باید در امر روشنگری وجهاد تبیین فعال باشند و تمام توان خود برای حضور مردم در انتخابات، به میدان آورده وکوشش نمایند.

Cover

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آستان نیوز، ابراهیم ولایتی دبیرکانون مرکزی خادم یاران رضوی شهرستان نجف آباد، درآئین گردهمایی سالیانه خادم یاران رضوی شهرستان نجف آباد که درسالن همایش های سازمان رفاهی تفریحی شهرداری نجف آباد(خارون) برگزار شد، ضمن خوشامدگویی و تبریک ایام اعیاد رجبیه به خادمیاران، به بیان گزارش اجمالی از روندکار دوسال گذشته ی دبیرخانه کانون خدمت رضوی شهرستان پرداختند. 

وی اظهارداشت: درابتدا شهرستان، دارای یک کانون تخصصی و یک کانون محله ای بود که باعنایت حضرت حق تعالی ویاری امام رئوف، در حال حاضر ۱۸ کانون تخصصی و ۹ کانون محله ای درسطح شهرستان مشغول فعالیت هستند، که از این بابت شاکر خداوند متعال بوده و قدردان تلاشهای خالصانه عزیزان خادمیار، در حیطه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در قالب کانون های فرهنگی، کانون های محله ای و کانون های اجتماعی هستیم که هرکدام با تعریف وظایف مشخص، مشغول خدمت هستند. 

ولایتی با اشاره به مسئله انتخابات و اهمیت شرکت در این امر مهم، ازخادمیاران خواست به هیچ عنوان مستقیم وارد صحنه تبلیغ برای شخص خاصی نشوند، وباید توجه داشته باشندفقط مجاز به دعوت عمومی برای شرکت حداکثری درانتخابات هستند که این کار وظیفه همگانی است. 

دبیرکانون مرکزی خادمیاران رضوی شهرستان نجف آباد در توصیه به خادمیاران ویاوران رضوی تاکید کرد: این مجموعه باید در امر روشنگری وجهاد تبیین فعال باشد و بویژه با لحاظ اینکه دشمن، تمام توان وهزینه خود را برای ترویج دشمنی و عدم حضور مردم در انتخابات به میدان آورده، بایدکوشش کنید شما هم دراصل تقویت حضورحداکثری، تلاش نموده و بدون جانبداری از اشخاص، اهمیت امرانتخابات را برای مردم روشن نمایید، وهرروز موفق تر نسبت به دین و ارتباط با مردم باشید. 

 

درادامه این مراسم حجة الاسلام مصطفی حسناتی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نجف آباد با اشاره به ماه رجب، ماه زیارتی امام رضا علیه السلام، امام رئوف، امام نور ورحمت، گفت: ما به برکت وجودامام رضا(ع) است که شیعه شده ایم وهرچه داریم از وجود باخیروبرکت این امام رئوف دراین کشور است. 

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ضمن بیان اهمیت خادم اهل بیت بودن، آن را بسیار ذی قیمت عنوان نموده وگفت: ما ایرانیان به برکت وجودامام رضاعلیه السلام، وصل به نبوت وامامت شده ایم واین بشارتی است برای شما که این توفیق را پیدا نموده ایدکه خادمیار خادمان آن حضرت باشید.اما آن چه بیشتر از این موضوع اهمیت دارد این است که چقدر دراین عنوان عاقل و عالم شده ایم. چون امام رضا علیه السلام عالم آل محمد(ص) است وبخش مهمی از سفارشات حضرت درباره عقل است، چنانچه بارها فرموده اند: دوست دارم شیعیانم عاقل باشندو باز فرموده اند: بیشترین ثروت یک شخص تعقل و بدترین دشمن وی، جهل اوست.

 

حجت الاسلام حسناتی درادامه تاکید کرد: خدمت خادمیاران رضوی بسیار امری حساس است چراکه گفتار و یا رفتارآنها، میتواند افراد را به ائمه اطهار وامام رضا علیه السلام وصل نماید ویا برعکس و این مسئله چقدرمسئله اهمیت پیدا خواهدکرد، زیرا دین ما، دین تشیع است به علاوه ی مردم، واگرمردم نباشندهیچ موردی و فعالیتی فایده و اهمیتی نخواهد داشت. 

حضور گروه پرچم ومداحی خادمیاران رضوی، اجرای گروه سرود نوجوانان و پخش گزارش تصویری بخشی ازفعالیت های سالیانه کانون های خدمت رضوی در سطح شهرستان از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

 

 

خبرنگار آقای امانی 

تاریخ انتشار
1402-11-13 12:12:31
دسته خبر
اخبار شهرستان‌ها
پیوندک
خبرهای مرتبط
سه شنبه 24 بهمن 1402
سه شنبه 24 بهمن 1402