خادمیاران آران و بیدگلی بیش از ۲ هزار دست لباس را به منطقه بشاگرد ارسال کردند

یکشنبه 29 بهمن 1402

خادمیاران و یاوران کانون خدمت رضوی امام رضا(ع) در شهرستان آران و بیدگل با اجرای پویش «اهدای پوشاک والبسه» بیش از 2 هزار دست لباس به شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان ارسال کردند.

Cover

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از اصفهان، دبیر کانون‌های خدمت رضوی آران و بیدگل افزود: خادمیاران و یاوران کانون خدمت رضوی امام رضا(ع) این شهرستان ۲ هزار و ۲۷۸ دست لباس شامل ۱۶۲ مانتو، ۲۸۰ لباس زنانه، ۴۱۳ چادر، روسری، شال و مقنعه، ۲۱۷ لباس مردانه،۲۹۴ شلوار، ۵۹۸ تکه لباس دخترانه و پسرانه، ۱۰۸ لباس زمستانی، ۱۷۶ تکه لباس نوزادی، هفت دست لباس فرم مدرسه، ۲۳ دست لباس مجلسی، ۳۰ عدد کیف و ۵۰ جفت کفش را در قالب ۱۳۰ بسته جمع آوری، تفکیک و برای هموطنان احسان جوی خود در شهرستان بشاگرد ارسال کردند. 

 

 

عباس آذرباد تصریح کرد: پویش « اهدای پوشاک و البسه» به صورت خودجوش و جهادی توسط کانون امام رضا(ع) در مدت ۲۰ روز و اختصاص منزل یکی از خادمیاران به‌عنوان مکان خاص برای جمع آوری، تنظیف، تفکیک و اتوکشی و بسته‌بندی پوشاک و البسه انجام شد.

وی با تاکید بر ای اینکه همچنین کانون خدمت رضوی امام رضا(ع) برترین کانون خدمت رضوی این شهرستان از نظر فعالیت در دیماه بود اظهارداشت: مجموع هزینه‌های نقدی و غیر نقدی دیماه این کانون در مجموع ۴۱۴ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال شد که ۲۸۲ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال آن سهم خیران، ۹۵ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال سهم خادمیاران و ۳۷ میلیون ریال هزینه‌های غیر نقدی کانون بود.

 

 

به گفته وی مجموع مبالغ نقدی و غیر نقدی کانون خدمت رضوی امام رضا(ع) در نخستین ماه از فصل زمستان با ۱۴۸ فعالیت در قالب ۱۶ مصداق در حوزه عمومی و تخصصی، توسط ۱۱ خادمیار و ۲۵۰ ساعت فعالیت برای ۲ هزار و ۳۰ نفر دریافت کننده خدمات انجام شد.

 

 

دبیر کانون‌های خدمت رضوی آران و بیدگل تصریح کرد: مصادیق انجام شده کانون خدمت رضوی امام رضا(ع) در دیماه شامل پرداخت وام، کمک نقدی و طرح آقا حساب کردند، توزیع بسته‌های ارزاق و معیشتی، تهیه غذای گرم و اطعام، قربانی و عقیقه، تهیه جهیزیه و لوازم منزل، برنامه‌های گروهی کانون محلی، مشارکت در تامین هزینه‌های کانون، جلسه ماهیانه کانون، سایر فعالیت‌های محرومیت زدایی و حوزه‌های تخصصی وقف و نذر، ایثار و شهادت، قرآن، مشاوره و مددکاری، تبلیغ دینی و حوزه تخصصی نوجوانان و جوانان بود.

 

 

آذرباد یادآورشد: بیشترین هزینه این کانون در دیماه به مبلغ ۱۰۵ میلیون ریال با اجرای ۱۴ برنامه گروهی در چهارشنبه‌های امام رضایی در حسینیه رضویه ثبت شد.

 

 

وی پخت غذای گرم و اطعام سالمندان با هزینه ۶۰ میلیون ریالی و مشارکت در تأمین هزینه های کانون خدمت رضوی به مبلغ ۴۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ریالی را دومین و سومین فعالیت دارای بیشترین هزینه خادمیاران کانون خدمت رضوی امام رضا(ع) در ماه گذشته برشمرد.

 

 

آذرباد اظهارداشت: توزیع بسته‌های ارزاق شامل نان، برنج، روغن، حبوبات، چای و رب با کمک خیرین بین خانواده‌های بی سرپرست و نیازمند به ارزش ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال، سایر فعالیت‌های محرومیت زدایی به مبلغ ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، تامین وسایل منزل شامل یک دستگاه جاروبرقی به ارزش ۲۷ میلیون ریال و هزینه ۲۵ میلیون ریالی در حوزه تخصصی جوانان و نوجوانان به ترتیب در جایگاه چهارم تا دهم بیشترین هزینه کانون امام رضا(ع) در دی‌ماه بود.

 

 

به گفته وی حوزه‌های تخصصی ایثار و شهادت با ۱۹ میلیون و ۵۰۰ ریال، طرح آقا حساب کردند برای تهیه دارو، خرید میوه و پرداخت بدهی افراد بی بضاعت و نیازمندبا هزینه ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال، تبلیغ دینی برای برگزاری جلسات سخنرانی با موضوعات احکام، سبک زندگی و بصیرت افزایی به مبلغ ۱۷ میلیون ریال، قربانی و عقیقه با توزیع به ۳ کیلوگرم گوشت گوسفند و خروس به مبلغ ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، وقف و نذر با هزینه چهار میلیون ریال، برگزاری جلسه ماهیانه کانون و حوزه تخصصی قرآن به ارزش ۲ میلیون ریال و مشاوره به یک بانوی دچار بیماری وسواس به ترتیب در رده‌های بعدی بیشترین هزینه مصادیق قرار گرفت.

 

 

خبرنگار خانم متولی